Досвід створення й функціонування громадських рад та грантова мікро-схема: основні питання заключної конференції Дійсно разом 3.0
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

4-5 червня 2018 року у місті Ужгород відбувся підсумковий захід Проекту Дійнсо разом 3.0, який виконувався Карпатським фондом (Україна) та Карпатською надацією (Словаччина) за фінансової підтримки SlovakAid. Конференція зібрала експертів проекту, представників НУО, органів місцевого самоврядування та активістів громад, у яких виконувалися мікро-проекти, що отримали грантову підтримку від Фонду. Перший день учасники мали змогу відвідати успішні проекти у селі Невицьке та місті Перечин, вивчити досвід роботи НУО, що працюють у цих громадах.

Наступного дня протягом панельної дискусії експерти обговорили проблеми створення та діяльності громадських рад при ОМС (включно із молодіжними радами), особливо цікавий був досвід Словаччини у даному питанні. Грантери проекту представили свої міні-ініціативи та отримали відзнаку за успішне виконання проектів.

Фотозвіт можна подивитися за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1NCH5y_AucIlZCpFhybIyYkgTqJaBRmCL?usp=sharing

 


Заключна конференція у рамках Проекту Дійсно разом 3.0
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

Карпатський фонд Україна та Карпатський фонд Словаччина у рамках Проекту «Дійсно разом 3.0»  запршують представників  НУО, місцевого самоврядування та молодіжних організацій із сільських та міських громад Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей взяти участь у підсумковій конференції Проекту. Учасники обговорять стан створення та функціонування громадських рад при органах місцевого самоврядування, ознайомляться із досвідом виконання мікро-проектів, а також міжнародною платформою експертів. Захід відбудеться 4-5 червня у місті Ужгород, готельний комплекс “Кілікія”, деталі у файлі – конференція Дійсно разом 3.0 – програма.


КАРПАТСЬКА ПЛАТФОРМА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА – Місцевий семінар
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

 

 

16 травня 2018 року у готелі «Емігранд» для ОГС фонд проводиться семінар у рамках Проекту по створенню ХАБу у Карпатському регіоні.  Основна мета – визначення потенціалу, сильних сторін, проблем  та потреб регіону, громадського сектору та ключових НУО. На основі зібраної інформації буде вироблено основу рішень щодо місцевих проблем та викликів. Учасники також мають зробити оцінку власної діяльності, знань, сильних сторін та потенціалу.

У кінці семінару учасники мають визначити стратегічні цілі для майбутнього хаблету. На основі результатів семінару робота із НУО триватиме у напрямку формулювання загальної спільної стратегії, а також розробки спільного плану дій, визначення конкретних завдань тощо. Розробка стрататегії відбуватиметься завдяки постійній та тісній співпраці із експертами та координатором проекту.

Проект фінансується Вишеградським фондом (www.visegradfund.org) та Міністерством зовнішніх справ Королівства Нідерландів  (www.minbuza.nl) та Фондом Роберта Боша.

Детальна програма – CF HUB workshop (1) (1)

 


Проект по створенню тенісного корту в місті Перечин Закарпатської області
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

22 квітня 2018 року у місті Перечин було відкрито тенісний корт, який збудовано з ініціативи перечинської Молодіжної ради благодійного фонду ” Центр громадських ініціатив” за фінансової підтримки Карпатського Фонду ( 60 тис. грн), співфінансування Перечинської міської ради (36 тис грн) та добровільних пожертв молодих перечинців (більше 15 тис. грн). Корт було відкрито під час проведення “Весняного забігу”.
Учасники пробігли різні дистанції – від 5 км до 0,5 км, але всі разом фінішували на перечинському стадіоні.
Всі роботи по облаштуванню огорожі на тенісному корті було виконано шляхом волонтерської праці молоді міста.
На святі спорту також відбулись показові виступи різних спортивних клубів, що діють у Перечині.
Також учасники забігу мали змогу позмагатись у різних естафетах. Вартість майданчика для гри у великий теніс – 111 тис.грн. Голова БФ «Центр громадських ініціатив», депутат обласної ради Андрій Вишняк розповів, що пограти у великий теніс у Перечині не було де. “Хто займався ним або хотів пограти, мусів їхати до Ужгорода, – каже Андрій Миколайович. –  Тенісний корт у нашому місті – яскравий приклад того, що локальні проблеми можна реалізовувати шляхом об’єднання зусиль організацій громадянського суспільства, влади і громади.”

Молодіжна рада Перечина ініціювала зведення корту. Наш фонд подав проект до Карпатського фонду. Фонд підтримав, виділивши 60 тис.грн. Перечинська міська рада виділила 16 тис.грн. За ці кошти восени було заасфальтовано основу під тенісний корт. Взимку молодь зібрала 15 тис.грн., міська рада виділила ще 20 тис.грн. За ці гроші закупили стояки, сітку, встановили огорожу.

Директор Карпатського фонду Руслан Жиленко під час відкриття зауважив, що перечинці самі подали проект, а фонд підтримав: “Разом з Карпатським фондом «Словаччина» ми реалізовуємо великий проект, спрямований на підтримку самоврядування в Україні. В межах цього проекту ми профінансували понад десять мікропроектів, один з них – у Перечині. Ідея нашого проекту полягає в тому, що ми нічого не нав’язуємо місцевим громадам, що вони мають робити. Вони вирішують, а ми підтримуємо.”

Андрій Вишняк додав, що відкриття тенісного корту в Перечині дасть можливість розвитку ще одного виду спорту, а також це кроки з розбудови спортивного містечка для громади. Є стадіон, міні-футбольне поле, гольф-поле, закритий зал.

Проект реалізовано у рамках програми Дійсно разом, що виконується за підтримки Словацької агенції з розвитку міжнародної співпраці SlovakAid.Карпатська платформа громадянського суспільства
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

Карпатський фонд Україна розпочинає новий проект – Карпатська платформа громадянського суспільства. Створення в карпатському регіоні міжрегіонального громадського хабу для соціального включення. 

Передумови:

Найменш розвинуті сільські прикордонні регіони Угорщини,. Словаччини, Польщі та України характеризуються спільними рисами (віддаленість від столиці, нерозвинена інфраструктура, різноманітна національна та культурна спадщина, подібна історія та спільна історія), і одночасно стикаються з подібними проблемами, а саме: високим рівнем бідності, соціальним виключенням, маргіналізацією та стигматизацією незахищених верств населення. Рівень розвитку громадянського суспільства залишається не достатнім для активної роботи з подолання бідності та підтримки вразливих верств населення. НУО регіону бракує численних ресурсів: фінансування, стратегічного мислення, сталості, міжсекторної співпраці.

Мета проекту:

Заснування міжрегіонального громадського хабу для посилення співпраці та ефективності сільських НУО, що надають послуги найбільш маргіналізованим верствам населення  (роми, вразливі та соціально виключені групи); посилення впливу та значення громадського сектору шляхом розвитку його потенціалу та створення платформи для співпраці, обміну досвідом та кращими практиками.

Період втілення: 26 березня 2018 – 25 вересня 2019 (18 місяців)

Основні заходи:

 • Вступна зустріч
 • Залучення учасників
 • Місцеві тренінги для започаткування хаблетів
 • Міжрегіональні тренінги
 • Місцеві семінари для залучення НУО
 • Наставництво та розробка міні-проектів
 • Тренінги з розвитку потенціалу
 • Заключна конференція
 • Заключна підсумкова зустріч
 • Віртуальний ХАБ
 • Постійна діяльність із медіа підтримки

Партнери проекту:

Карпатський фонд Угорщина  www.karpatokalapitvany.hu

ETP Словаччина www.etp.sk

Карпатський фонд Україна  http://carpathianfoundation.org.ua/

Європейський центр із співпраці (Poland) http://przekladypl.nazwa.pl/#

Детальна інформація:

За детальною інформацією можна звертатися до Руслана Жиленка або Наталії Белей.

Подяка:

Цей проект підтримано Вишеградським фондом (www.visegradfund.org) та Міністерством зовнішніх справ Королівства Нідерландів  (www.minbuza.nl) у сумі 57.904 євро.


На Золочівщині створено перші Молодіжні Громадські ради при виконкомах сільських рад
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

Основна рушійна сила будь-якої громади – це молодь, яка являється не тільки її нащадком духовних, матеріальних багатств , а й виступає локомотивом суспільно-політичного розвитку громади, творцем всього нового та прогресивного. У Золочівському районі, Львівської області сільські громади села Червоне та Струтин очолюють вперше обрані наймолодші голови цього регіону, їхня енергія , готовність до зміни простору навколо себе, створення чогось нового , прогресивнішого дуже відчувається в громаді.

Нещодавно в рамках проекту громадської організації Золочівська агенція регіонального розвитку «Змінюємося разом», що реалізується в цих громадах за підтримки Карпатського фонду (проект «Дійсно разом 3.0») були створені при виконкомах сільських рад перші в районі Молодіжні громадські ради. Ці молодіжні структури створені з метою формування активної суспільно-відповідальної позиції молоді та залучення її до участі у вирішенні проблем Струтинської і Червоненської сільських громад, а також включення молодих людей до всіх процесів управління та децентралізації.

Молодіжні ради будуть здійснювати свою діяльність на громадських засадах і сформовані з представників освітніх, культурних та лікувальних закладів, студентів, місцевих підприємців та громадських організацій. Молоді ініціативні члени громадських рад уже висунули свої перші культурні ініціативи: відновлення діяльності колишнього духового оркестру у селі Червоне та залучення місцевих меценатів, українців які проживають за кордоном (членів української діаспори) до розробки і реалізації заходів приурочених святкуванню 70-ти річчю місцевої школи.

  


з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

Правління, дирекція і співробітники Карпатського фонду щиро вітають усіх учасників проектів та їх рідних і близьких з Новим роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята принесуть у Ваші родини добро, мир і достаток. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань.


Реалізується проект розвитку громад.
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

Нещодавно ГО «Карпатська фундація» (Карпатський фонд) та Карпатський фонд – Словаччина за фінансової підтримки Словацького агентства з розвитку міжнародної співпраці Slovak Aid оголосили конкурс проектів для місцевих молодіжних неурядових організацій та організацій, що працюють для молоді в чотирьох областях України (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області).

Мета конкурсу: підвищення активної участі громадян у державному управлінні та підтримка громадської участі, зокрема за допомогою заснування і поновлення діяльності громадських рад на цільовій території.

Переможцями конкурсу з поміж 34 поданих заявок стали 9 громадських організацій України серед яких і громадська організація Золочівського району яка працює з молоддю «Золочівська Агенція регіонального розвитку» (проект «Змінюємося разом») .

Партнери проекту Агенції: Струтинська сільська рада (сільський голова Ярова Мирослава Романівна) та Червоненська сільська рада (сільський головаЗозуля Василь Петрович). До реалізації проекту активно долучилися Відділ культури та туризму Золочівської райдержадміністрації (начальник відділу Решітник Микола Федорович)

Мета проекту: мобілізація і спрямування потенціалу активної молоді на розвиток громад і створення при Народному Домі с. Струтин Молодіжного центру та Спортивно – оздоровчого молодіжного комплексу при Народному Домі с. Червоне.

Цільова група проекту: молодь сільських громад; учні старших класів шкіл; студентська молодь Вищого Професійно-технічного Училища села Червоне ; молоді сільські голови; члени виконкому сільських рад; депутати сільських рад та громадяни сіл; вчителі шкіл та вихователі дитячих установ; молоді представники малого та середнього бізнесу та фермери.

З 1 жовтня цього року ГО «Золочівська Агенція регіонального розвитку» уже розпочала реалізацію свого проекту «Змінюємося разом». У громадах Струтинської і Червоненської сільських рад , уже проведено індивідуальні зустрічі , круглі столи та молодіжні екологічні акції «РАЗОМ за чисте село» по ліквідації стихійних сміттєзвалищ, прибиранню території сіл та туристичної траси «Львів-Золочів». У Громадах готується проведення молодіжних конкурсів на кращий дизайн приміщень Молодіжного центру с. Струтин та спортивно – оздоровчого молодіжного комплексу с. Червоне.

Микола Худзей, Золочів, Агенція РР, проект «Змінюємося разом»

       


У Тячеві провели майстер-клас та обласні змагання з настільного тенісу для дітей з інвалідністю
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

29 жовтня на базі Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання ім.Ш.Голлоші (директор Роберт Осицький) в рамках проекту «ІнтеГРУймося разом» ГО «ТТ Спорт» за підтримки ГО «Карпатський Фонд» в рамках програми «Дійсно разом 3.0» відбувся майстер-клас, а також першість області та обласні змагання спартакіади «Повір у себе» з настільного тенісу. Такі змагання цього року проводяться у Тячеві вже вдруге. Адже завдяки спільним зусиллям ГО «ТТ Спорт» і, зокрема, тренерам Золтану Сенеку, Роману Дебичу і Степанові Талапку, обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю, обласного центру «Інваспорт», у Тячівській ОТГ до занять настільним тенісом почали активно залучати не тільки здорових школярів, а й дітей з обмеженими можливостями. Серед них – хворі на ДЦП, із синдромом Дауна. Проведення подібних турнірів – це чудова можливість для майстрів малої ракетки з особливими потребами помірятись силами і поспілкуватись.

Незважаючи на негоду, змагання зібрали близько 40 хлопців і дівчат різного віку з ураженням опорно-рухового апарату, синдромом Дауна та іншими порушеннями з різних куточків Закарпаття – Берегівського, Іршавського, Виноградівського, Ужгородського районів, м.Ужгород. Тячівщину представляли спортсмени з Дубового, Буштина і Тячева.  Головним суддею змагань був Роман Дебич.

Спортивний захід відкрили директор обласної дитячо-юнацької спортивної школи Тетяна Алтуніна та в.о. директора КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» Іван Токар.

Відтак майстер-клас провів кандидат у майстри спорту, суддя І категорії, викладач обласної ДЮСШ Олександр Кривенко. Метою цього заходу було зменшити психологічний бар’єр між дітьми та молоддю з інвалідністю зі своїми ровесниками під час гри у настільний теніс.

Затим настала черга юним тенісистам продемонструвати свою спритність  та майстерність. «Особливі» спортсмени змагались з неабияким азартом, у залі вирували щирі емоції та дух суперництва.

Зрештою, визначились переможці, які були нагороджені медалями та грамотами. Відмінні результати продемонстрували і юні тячівські тенісисти. Перші місця у своїх групах зайняли Максим Біляк та Максим Алечка, ІІІ місце – у Андрія Візичканича.

За сприяння ГО «ТТ спорт» для учасників турніру було організовано смачний обід.

Як повідомив Іван Токар, проект «ІнтеГРУймося разом», спрямований на інтеграцію в суспільство дітей з інвалідністю через гру в настільний теніс, успішно здійснюється у Тячівській ОТГ. За грантові кошти закуплено чотири професійні тенісні столи, інвентар (сітки, лічильні таблички, тощо), за рахунок Тячівської міської ради – форми для вихованців з логотипами громадської організації. Ще один стіл надав тячівцям центр «Інваспорт». Відтепер у юних шанувальників пінг-понгу з’явилася можливість тренуватись на професійному обладнанні, щоби бути готовими захищати честь міста і області на змаганнях всеукраїнського рівня.

Наступними кроками в реалізації проекту стануть ще один майстер-клас для вихованців відділення настільного тенісу з інвалідністю та семінар для батьків дітей з інвалідністю, під час якого пояснять батькам важливість для дітей занять цим видом спорту. Наприкінці листопада у спорткомплексі «Спортивна арена Тячів» планують провести змагання для дітей з інвалідністю з різних видів спорту. А наступного року ГО «ТТ спорт» планує започаткувати в Тячеві міжнародний турнір з настільного тенісу.

За інформацією: http://naiu.org.ua/u-tyachevi-provely-majster-klas-ta-oblasni-zmagannya-z-nastilnogo-tenisu-dlya-ditej-z-invalidnistyu/


Тренінги для школярів Косова про сортування сміття
Інтернет-ресурс:  Карпатський фонд - Україна

Проект «Впровадження сортування сміття на території загальноосвітніх навчальних закладів Косова задля вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами» за результатами проведеного конкурсу «Дійсно разом 3.0.» підтримано та фінансується Карпатським Фондом.

На його презентації в адміністративному корпусі Національного природного парку «Гуцульщина» були присутні представники трьох косівських загальноосвітніх шкіл (№1, №2 та гімназії), молодіжної екологічної ради, а також в.о. директора парку «Гуцульщина» Юрій Стефурак, косівський міський голова Юрій Плосконос та голова правління регіональної благодійної організації «Центр громадських ініціатив» Микола Близнюк.

Назва проекту висвітлює його головну мету. В ході його реалізації передбачається навчити школярів правильно сортувати сміття, залучити якомога більше людей до цього нескладного процесу, а також облаштувати спеціальні майданчики з контейнерами для роздільного збору сміття біля кожної з трьох косівських шкіл. Учасники зустрічі погодились на співпрацю з подальшим визначенням місця розташування сміттєвих майданчиків.

В рамках реалізації проекту проведено тематичні заняття з семикласниками косівської гімназії та учнями шкільних природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Гуцульщина», що діють на базі Косівських загальноосвітніх шкіл № 1 і № 2. Проведення таких природохоронних заходів та пропаганда щодо зменшення кількості сміття шляхом сортування з подальшою здачею його в пункти вторинної переробки, підготує учнів до свідомого вибору професій. В час, коли людство стоїть на порозі сміттєвого екологічного лиха, доречною стає агітація школярів правильно сортувати своє сміття.

Діти дізнались про правила сортування сміття за категоріями, ознайомились з пунктами прийому вторинної сировини у нашому місті і навчилися сортувати сміття, розподіляючи його за групами: папір, пластик, скло, метал і на те, що не можна викидати у смітник (наприклад, ртутні лампи денного світла та батарейки). Отримані знання є особливо актуальними, оскільки вже до кінця навчального року три косівські школи будуть мати свої криті майданчики з чотирма сміттєвими контейнерами для пластику, скла, металу і паперу.

Сортування сміття найближчим часом стане звичним явищем у житті всіх людей. Цей абсолютно нескладний, але надзвичайно важливий процес не займає багато часу. Для його виконання потрібне, перш за все, бажання, елементарні знання і мінімум прикладених зусиль.

Богдана Іванчук,
провідний фахівець відділу екологічної освіти НПП «Гуцульщина»,

координатор проекту