Благодійна організація МІСТЕЧКО МИЛОСЕРДЯ Святого Миколая

Цільова група Молоді матері, Багатодітні сім'ї, Люди з обмеженими розумовими можливостями

Адреса: 76000, Івано-Франківськ, вул. Вербова, 8, Крихівці
Тел.: +38 (0342) 774597
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Веб: http://goroholyno.org.ua/concept.phpМістечко милосердя було засноване 13 листопада 2004 року. Вже починаючи з 2000 року у монастирі сестер Служебниць Господа і Діви з Матара (на той час існував лише Новіціат, тобто дім, де монахині починають своє богопосвячене життя) жили діти та старші люди, що залишилися без притулку.

Таким чином Новіціат сестер перетворився на притулок для усіх, хто потребував допомоги. Старші жінки допомагали сестрам на кухні, сестри допомагали старшим у їх потребах, турбувалися про дітей, молилися і вчилися під плач немовлят і колискову матерів.

Провидіння Боже почуло молитви потребуючих і послало будинок, що дало змогу відділити Новіціат від Дому милосердя святого Миколая. Цю назву він отримав на честь святого, що відрізнявся милосердям і любов'ю до ближнього. Юридично Дім милосердя зареєстрований як Містечко милосердя святого Миколая для усіх, хто потребує допомоги.
За короткий час кількість жителів Містечка значно збільшилась. Серед них:

Старші жінки, в основному психічно неповносправні.

Діти з неблагополучних сімей. Усі вони живуть тут з дозволу батьків, оскільки ті мають особисті проблеми чи економічну кризу, так що не можуть дати належний догляд і виховання своїм дітям. Сестри опікуються цими дітьми, турбуючись при цьому про збереження родин. Вони дбають як про духовне, так і про фізичне виховання. У Містечку організували садочок для дітей дошкільного віку. А школярі, крім щоденної молитви, шкільних занять і домашніх справ, мають гуртки малювання, хору, вокалу, шиття, комп'ютерів, танців і т.д.

Одним з головних принципів нашої праці є збереження родини, тому ми не хочемо позбавити батьків їхніх батьківських прав, бо в багатьох випадках діти для них це єдиний стимул для поправи життя. Наша мета – дати їм можливість навернення і збереження родини. Тому ми намагаємося, щоб діти підтримували постійні стосунки з їхніми сім'ями і, можливо, з часом поверталися додому.

Одинокі матері. Більшість з них були вихованками державних шкіл-інтернатів, сиротами, які, завагітнівши, не мали нікого, хто міг би потурбуватися про них і їхніх дітей.

Якщо звернемося до статистики, побачимо, що в Україні 40 зі 100 жінок роблять аборт, і 18 зі 100 – принаймні два; кількість абортів перевищує число новонароджених. Що означає дати притулок одній матері? Означає врятувати одне життя. Дозволити одній дитині побачити світ. Тільки це вартує зусиль. І вже не одна дівчина наважилася захистити життя своєї дитини, знаючи, що існує куточок, де вони могли б жити разом.

Через Містечко милосердя пройшли також інші матері, які після народження дітей не могли повернутися до рідного дому через родинні проблеми. Дім милосердя став для них тимчасовим притулком до примирення з батьками.

Спільнота сестер-монахинь. На даний момент тут працюють п'ятеро сестер-монахинь, які одночасно живуть разом з іншими членами як одна родина і піклуються про все необхідне для них.

Для сестер, як і для інших добродіїв, Містечко милосердя – це спосіб виявити свою любов до Бога, тому що конкретна любов до братів є єдиним можливим засобом любити Бога, як стверджує Апостол: "Коли хтось каже: "Я люблю Бога", а ненавидить брата свого, той неправдомовець. Бо хто не любить брата свого, якого бачить, той не може любити Бога, якого він не бачить" (1 Ів.4, 20).

Великою ласкою для всіх нас є можливість об'являти милосердну любов Бога до людини, і воплочувати її через діла милосердя, щоб через це свідчення любові багато братів пізнали Бога "щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі" (Мт 5, 16)

 

Social Bookmarks

Вісник Антикризової програми

Вісник Антикризової програми

Випуск №1

Випуск №2