Сокальська районна асоціація інвалідів

Цільова група Діти з обмеженими фізичними можливостями, Діти з обмеженими розумовими можливостями, Люди з обмеженими розумовими можливостями, Люди з обмеженими фізичними можливостями

Сокальська районна асоціація інвалідів

Адреса: Львівська обл., м. Сокаль, вул. Шептицького, 44-а. 80000.
тел/факс (032 57) 7-37-64
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Cокальська районна Асоціація Інвалідів була зареєстрована 18 квітня 1997 року. Основною ціллю організації є об'єднати людей з обмеженими можливостями району, всебічно допомагати у всіх сферах їх життєдіяльності.Сокальська РАІ входить в мережу Львівської Обласної Асоціації Інвалідів.

Отже, розширення мережі реабілітаційних центрів для людей з особливими потребами, в тому числі неповносправних дітей, продовжує суттєво впливати на розв’язання проблем людей цієї категорії. У цьому напрямку маємо певні зрушення. Донедавна на території нашого району не було закладів для організації змістовного дозвілля та проведення фізичної та соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями здоров’я. Тому створення такого центру реабілітації як «Промінь надії» у нас в Сокалі стало дійсно значущою подією. Ми вже дуже довго чекали на відкриття подібної установи, куди завжди можна звернутися із своїми проблемами і отримати корисну інформацію чи, просто, підтримку та розуміння людей із схожими проблемами. Центр знаходиться за адресою: м. Сокаль, вул. Чайковського, 42.

В першу чергу завдяки згуртованій праці директора центру і голови районної асоціації інвалідів та волонтерів, центр добре обладнаний та виконує дуже важливу роботу. Тут безкоштовно для людей з особливими потребами працює новітній спортивний тренажерний зал, проводяться гуртки ручної роботи, а також концерти, святкові дискотеки, круглі столи, тренінги, спортивні змагання. Тут постійно функціонує виставка виробів ручної роботи, картин, збірок віршів та прози відвідувачів Центру. Що дуже важливо, там можна скористатися і послугами психолога.

З 2010 року в організації працює волонтер Корпусу Миру Емілі Уатсон. Ми з Емілі написали і отримали USAID SPA-Grant та придбали кіоск на міському ринку, де проводиться виставка робіт гурткових речей та виробів, які виготовляють люди з особливими потребами що проживають у Сокальському районі.

У всі часи існування людського суспільства люди з обмеженими фізичними чи розумовими можливостями здатні бути повноцінними членами суспільства, незважаючи на свої вади. Так, обмеження руху не заважає використовувати свої інтелектуальні здібності і працювати саме в цій сфері. Хворі з розумовими обмеженнями здатні до фізичної праці. Головне – знайти своє місце.

Часто навіть фізично здоровій людині буває важко знайти роботу, яка б відповідала її вмінням та можливостям, з гідною оплатою праці, а що вже казати про інваліда. Тому дуже важливо допомогти цим людям у професійній самореалізації. І саме професійна орієнтація сприяє посиленню конкурентоспроможності інвалідів на ринку праці та досягнення їх ефективної зайнятості. Тож люди з фізичними вадами потребують особливого ставлення і турботи при працевлаштуванні.

У «Промені надії» завжди можна отримати  інформацію щодо працевлаштування, а також виховання чи навчання у спеціалізованих школах, дитячих садках у Львівській області.

Отже треба всім розуміти, що інвалідність – це проблема не окремої людини, а суспільства у цілому. І ця проблема може безпосередньо торкнутися кожного у будь-який час протягом всього життя.

Social Bookmarks

Вісник Антикризової програми

Вісник Антикризової програми

Випуск №1

Випуск №2