ГО Народна допомога - Львів

Цільова група Безпритульні дорослі, Люди з обмеженими розумовими можливостями, Люди з обмеженими фізичними можливостями, Люди похилого віку

Адреса: 79013, м. Львів
вул. Генерала Чупринки, 5,
Тел. +38 032 238 92 91, +38 032 243 51 05 (Інтакс)
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Веб: http://www.nardop.org.ua/lviv.php

Л

ьвівська міська громадська організація “Народна допомога - Львів” – створена в 2006 році за ініціативи „Народної допомоги” (Чернівці) та групи однодумців для захисту прав, сприяння соціальній інтеграції та надання допомоги бездомним людям Львова. Міська громадська організація «Народна допомога – Львів» є партнерською організацією об’єднань громадян «Народна допомога» у містах Чернівці та Києві.

О

сновною ціллю нашої організації є надання допомоги ізольованим групам громадян для покращення їхнього життя – так звана допомога у двох напрямках: хто самоспроможний – підтримка, тим хто без можливості самостійно стояти на ногах – опіка. Основне наше завдання –постійна готовність для надання соціальної підтримки соціально-виключеним особам (бездомні, особи з особливими потребами (інваліди) та особи похилого віку) задля уможливлення їхнього гідного життя і формування відкритого громадянсього суспільства.

О

рганізація працює у наступних напрямках у Львові:

1. Вулична робота.
Метою вуличної роботи є дослідження ситуації з бездомністю, виявлення місць скупчення бездомних в районах м. Львова, підтримка бездомних, які знаходяться у кризовій ситуації, для подальшого зменшення явища вуличної бездомності у місті. Вулична соціальна робота передбачає надання базових соціальних послуг поза межами закладів для бездомних та безпритульних, безпосередньо у місцях їхнього перебування (скупчення): вулиці, парки, ринки, вокзали, тощо. Соціальні працівники організації складають карту бездомності м. Львова. При цьому, практична допомога клієнту не повинна нівелювати мотивації людини для повернення до нормального способу життя та, відповідно, підривати політику зменшення явища бездомності в місті.

2. Транспортна служба перевезення осіб з особливими потребами.
З липня 2008 року громадська організація «Народна допомога – Львів», спільно із партнерами: чернівецьким об’єднанням громадян «Народна допомога» та «Volkshilfe Österreich», за підтримки Федерального міністерства соціального забезпечення та захисту прав споживачів Австрії та Львівської міської ради, розпочала реалізацію проекту Соціальне таксі. Задекларованими цілями проекту були: перевезння неповносправних осіб, створення робочих місць для неповносправних осіб та запровадження моделі соціально-економічного підприємства. Планування проекту та його впровадження для міста були важливими, оскільки кількість неповносправних у місті, за різними підрахунками, становить близько 20 000 осіб, більшість з яких залишаються закритими у чотирьох стінах.

О

крім досягнутих позитивних результатів, проект характеризується ще новими, наперед не планованими факторами. На базі диспетчерського відділу Служби зароджується консультаційний пункт, перетворюючи його у «довідкову службу з питань неповносправності» і, в свою чергу, активуючи та відроджуючи всі види послуг, якими, відповідно до Законодавства, мали б забезпечуватись особи з особливими потребами. А найголовнішим аспектом проекту ми називаємо активацію (пробудження) самих неповносправних міста. Особи, які раніше волею долі були відмежовані від громади, отримують можливість відчути себе її активними членами, здійснюючи «звичайні» поїздки відповідно до своїх потреб, таким чином навчаючись їх формувати, оцінювати своє становище у суспільстві та доповнювати своїми загальне обличчя міста

 

 

 

Social Bookmarks

Вісник Антикризової програми

Вісник Антикризової програми

Випуск №1

Випуск №2