Комітет медичної допомоги в Закарпатті

Цільова група Діти з обмеженими фізичними можливостями, Діти з обмеженими розумовими можливостями, Люди з ВІЛ/СНІД

Закарпатська область, 88000, м. Ужгород,
вул. Гагаріна, 27/1,
тел/факс: +(380)312223757
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
web: http://cam-z.org

О

бласна благодійна організація "Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті"(БО"КМДЗ") офіційно зареєстрована в березні 2000 року, і діє згідно закону України "Про благодійну допомогу та благодійні організації".
Організація впродовж багатьох років допомагає постраждалому населенню: хворим, малозабезпеченим громадянам, біженцям та всім особам, які потребують опіки.

В

ході виконання своїх проектів, які направлені на соціальну та медичну галузь БО «КМДЗ» приділяє велику увагу й питанню захисту прав людини. Так як категорії людей з якими працює Комітет (душевно хворі, діти/дорослі з особливими потребами, ВІЛ/ТБ інфіковані, Роми) потребують не тільки безпосередньої допомоги, а й захисту та дотримання їх прав. В зв’язку з нещодавнім розширенням Європейського союзу та географічним місцем розташуванням, БО «КМДЗ» розпочав з 2009 року займатися питаннями захисту прав нелегальних мігрантів, біженців та шукачів притулку в області.

Б

агато років поспіль активно працює над реформуванням та покращенням роботи в Вільшанському дитячому будинку-інтернаті, де проживають діти інваліди з розмовною та фізичною відсталістю.
В квітні 2006 року за вклад у розвиток цього будинку-інтернату та за допомогу дітям-інвалідам організацію було нагороджено Премією уряду Франції (Haut Conseil de la Coopération Internationale).

Проект "Парасолька"

В

2009 році став реальністю довговиношуваний пілотний проект "Парасолька" - про створення закладу альтернативного типу для молодих людей-інвалідів з легким та середнім ступенем відсталості.
Ідея створення закладу виникла в 2002 році. Саме тоді дирекція Вільшанського дитячого-будинку інтернату та благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» вирішили втілити в життя ідею, яку виношували вже протягом багатьох років.
Ще з часів Радянського Союзу було прийнято ховати заклади типу Вільшанського будинку-інтернату подалі від людського ока. Адже в ідеальному суспільстві не буває хворих і не цілком ідеальних людей. На випускників закладу завжди чекала тільки одна, спільна на всіх доля: після повноліття, коли, як вважається, життя тільки починається, їх переводили (переводять і тепер) у психоневрологічний інтернат. Тут ці, взагалі-то, ще діти, але офіційно вже дорослі люди продовжують своє існування. Існування, бо життям це назвати важко: вони отримують догляд, медичне лікування та харчування, але цілими днями покинуті самі на себе, без занять, без стимулювання до розвитку, без можливості відчути свою значимість.
У 2006 році, уклавши угоду про партнерство з швейцарською асоціацією «Мережа Швейцарія - Закарпаття / Україна» (NeSTU), за кошти, зібрані останньою, КМДЗ придбав будівлю у місті Тячів. Вона, після повної реконструкції, стане рідною домівкою для 25 молодих людей - випускників Вільшан. Саме тут вони зможуть жити, працювати і під відповідним супроводом, далі розвивати свої здібності; адже багато з них прекрасно малюють, дехто вміє ткати чи робити картини аплікації. Крім того проживаючи в місті, а не далеко в горах, вони зможуть відчути себе частиною суспільства, а суспільство, в свою чергу, зможе побачити, що бути не таким як усі - це не значить бути неповноцінним чи невартим цього суспільства.

Social Bookmarks

Вісник Антикризової програми

Вісник Антикризової програми

Випуск №1

Випуск №2