Медико-соціальний реабілітаційний центр ДОРОГА ЖИТТЯ

Цільова група Діти з обмеженими фізичними можливостями, Діти з обмеженими розумовими можливостями

Адреса: вул. Нахімова, 8, м. Ужгород, Закарпатська обл. 88014
Телефон: (0312) 63-93-66, Факс: (0312) 63-93-66
Керівник: Кириленко Олег Павлович
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

М

едико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя» відкрито в Ужгороді З жовтня 1999 року. Це благодійна, неурядова, недержавна, неприбуткова організація, яка займається комплексною реабілітацією дітей та молоді з обмеженими можливостями, здійснює соціальний захист прав, інтересів клієнтів та їх сімей. Вікова категорія від 0 до 35 років.

С

ьогодні в Центрі працює 5 груп для дітей з особливими потребами, із січня 2006 року відкрито відділення раннього втручання. Також у Центрі працюють групи післяшкільної адаптації та соціально-трудової реабілітації для молоді з інтелектуальним та фізичними обмеженнями. З підлітками працюють педагоги, психологи, логопеди, фахівці з фізіотерапії, фізичної реабілітації, рефлексотерапевт, масажисти, медсестри.

Д

оставка дітей та молоді на заняття здійснюється централізовано. Крім того, в Центрі проходять курсову реабілітацію діти  з вадами опорно-рухової системи. Центр надає методичну допомогу батькам, які мають дітей з важкими ураженнями у реабілітації їхніх дітей.

Мета діяльності центру:

Для дітей та молоді: Надавати можливість дітям та молоді з фізичними та  ментальними проблемами розвивати та реалізовувати свої можливості, повністю або частково інтегруватися в суспільне життя.
Для батьків: Розуміючи, що любов та підтримка батьків є обов’язковою умовою повноцінної реабілітації дитини, допомагаємо батькам усвідомити проблеми своєї дитини та стати активними учасниками реабілітаційного процесу.

Кількість дітей та молодих людей, задіяних у різних програмах Центру – 260. Це означає, що центр охоплює своєю діяльністю практично всіх дітей з інвалідністю, що проживають в Ужгороді. Крім того, на базі Центру проходять курсову реабілітацію  діти, що проживають в інших містах області.


Центру вдалося налагодити співпрацю з подібними організаціями з інших регіонів України та із-за кордону. «Дорога життя» є членом Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю» (www.inteldisability-coalition.kiev.ua), партнером Національної Асамблеї інвалідів України (www.naiu.org.ua), членом міжнародної організації – Міжнародна Федерація СОФТ (www.softfederation.eu), а також – проекту TOUCH, м. Корвалліс, штат Орегон, США (www.sistercities.corvallis.or.us).

За час існування Центру діти були інтегровані в заклади освіти (серед них є і діти, що знаходяться в інвалідних візочках), в даний момент 11 дітей є учнями загальноосвітньої школи № 20 м. Ужгорода, перший поверх якої пристосований до потреб дітей з обмеженими можливостями здоров’я.

Беручи до уваги головну мету діяльності організації, Центр реалізовує програми інтеграції дітей та молоді з обмеженими можливостями здоров’я через культурно-мистецькі проекти, співпрацюючи з Ужгородським Палацом дітей та юнацтва «ПАДІЮН», спортивно-хореографічною студією «Вікторія» (керівник – відмінник освіти України В. Данчин-Брежинська), коледжем мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту.

Постійну фінансову допомогу Центру надає Ужгородський міськвиконком. Але для підтримки своєї діяльності Центр намагається знаходити різні джерела фінансування. Центром було реалізовано проекти, які фінансувалися МФ «Відродження», Фондом розвитку Карпатського Єврорегіону, Єврокомісією, Фондом «Україна 3000». Крім того активно намагаємося залучати спонсорські кошти, проводити благодійні акції (концерти, виставки – продажі, аукціони).    30 серпня 2010 року було відкрито при Свято-Преображенській греко-католицькій парафії м. Ужгорода спільно з МСРЦ «Дорога Життя» майстерні де молодь з особливими потребами за допомогою соціальних працівників мають змогу проводити  сій час та здобувати навички у працетерапії.

Тут розміщено кілька майстерень – по виготовленню свічок, виробів з кераміки, вишивки бісером тощо.

 

Лікувально-діагностична база:

У медико-соціальному реабілітаційному центрі «Дорога життя» створена система реабілітації, яка включає в себе наступні напрямки:

фізична реабілітація;
фізіотерапія;
мануальна терапія;
народна нетрадиційна медицина і рефлексотерапія;
ортопедія;
неврологічна та дитяча психіатрія;
медикаментозна терапія;
гідрокінезотерапія;
рекреаційно-оздоровча програма.

Фізична реабілітація включає в себе різні форми проведення ЛФК, кінезотерапію, масаж, механотерапію, лікування положенням, «роботу в групах».
Основні види масажу, які застосовуються, – класичний, сегментарний, рефлекторний, точковий та періостальний. Останнім часом приділяється широка увага виявленню й роботі над міотендінозами, що обумовлює особливості проведення масажних процедур.

Лікувальна фізкультура включає:

гімнастичні вправи – загальноукріплююча, мобілізуюча, коригуюча, ритмічна та дихальна гімнастики;
ігрові заняття та елементи спортивних ігор.

Кінезотерапія:

реабілітація за методами Кебота, Бобатів, Семенової та Козявкіна;
гімнастичні комплекси із застосуванням реабілітаційного обладнання.

Застосовується спеціальна лікувальна гімнастика на надувних еластичних м’ячах різної конфігурації та діаметру. М’ячі дозволяють тренувати навіть ті специфічні м’язи, які не задіяні при виконанні інших видів вправ.

ДПК – метод динамічної пропріоцептивної корекції К. О. Семенової та кінезотерапія в антиграівтаційних костюмах типу «Гравістат».

Механотерапія, лікувальна дія якої проявляється тонізуючим впливом, механізмом трофічної дії та прискорює відновлення нормального функціонування організму при фізичному навантаженні.

Лікування положенням – використання спеціального реабілітаційного обладнання для пригнічення патологічних тонічних рефлексів та формування нового рухового стереотипу (комплект укладок для масажу «Помічник», вертикальні стоячки, укладки).

Із фізіотерапевтичних методів застосовуються: електрофорез, ампліпульс, діадинамічні токи, МТ, УЗТ, лазеротерапія, гідромасаж.

Мануальна терапія – застосовуються методики м’яких тканин, постіхометрична та постреципрокна релаксації, мобілізація суглобів, елементи біомеханічної корекції за Козявкіним, мануальна методика Качесова, класична мануальна терапія, мобілізація суглобів, ПІР, мобілізуюча гімнастика.

Використовуються методи гомеопатії та гомотоксикології. Застосовуються: класична корпоральна та аурікулярна акупунктура та поверхнева рефлексотерапія, рефлексофізіопунктура (електропунктура, лазеропунктура, КВЧ-терапія), діагностика за методом Накатані, динамічна електронейростимулююча терапія апаратом ДЕНАС та термовібромасаж.

Робота в групах – один з найважливіших видів роботи реабілітологів у подібних закладах. Основні завдання – навчити та слідкувати за правильністю рухів дитини у повсякденному житті: самообслуговування, пересування, маніпуляція кистю тощо. Підбираються і застосовуються ортези та засоби для полегшення пересування дітей – ортопедичне взуття і стельки, ролятори, милиці, візочки, спеціальні крісельця, стоячки тощо.

Планове обстеження дітей спеціалістами міської дитячої поліклініки проводиться двічі на рік. У роботу відділення включено невролога, який проводить консультації раз на тиждень або при потребі. Крім того, при необхідності для консультації викликають інших спеціалістів Ужгородської МДЛ. 2006 року розпочато лікування спастичних форм ДЦП препаратом ботулотоксину – Діспорт.

Використовуються сучасні методики ортезування, зокрема експресс-ортезування.

Медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя» надає реабілітаційні послуги дітям та молодим людям від 0 до 25 років. Центр надає соціальну реабілітацію протягом календарного року. За навчально-реабілітаційною програмою працює 5 груп дітей постійного контингенту – здійснюються індивідуальні сімейні плани розвитку на кожну дитину, де визначаються короткострокові (до 3 місяців) та довгострокові (до 6 місяців) цілі протягом календарного року. Працюють групи післяшкільної адаптації та група активної молоді.

Медичні програми:

інтенсивний курс терапії – по 10-20 днів на кожну групу;
підтримуючий цикл – щоденні заняття з інструктором ЛФК;
надання курсових реабілітаційних послуг дітям непостійного контингенту;
обслуговування дітей на дому.

Амбулаторно та стаціонарно у Центрі можуть одночасно отримувати реабілітаційні послуги 57 дітей та молодих людей, за різними програмами заклад обслуговує 155 дітей з особливими потребами.

Social Bookmarks

Вісник Антикризової програми

Вісник Антикризової програми

Випуск №1

Випуск №2